Licealiści z Długosza uczestnikami XXVII Konkursu Chemicznego im. I. Łukasiewicza w Płocku

Jedenaścioro uczniów klas pierwszych i trzecich naszego liceum wzięło udział w XXVII Konkursie Chemicznym im. I. Łukasiewicza, który odbył się w Zespole Szkół Centrum Edukacji w Płocku pod patronatem Orlen Laboratorium. Dla pierwszaków było to pierwsze przetarcie w ramach licealnych konkursów chemicznych, a dla maturzystów to kolejny przystanek przed majowymi egzaminami.

Pierwszy etap XXVII Konkursu Chemicznego im. I. Łukasiewicza składał się ze stu pytań testowych. W każdym z nich uczniowie wybierali jedną poprawną odpowiedź spośród czterech podanych wariantów. Na rozwiązanie arkusza uczestnicy mieli dwie godziny zegarowe. Zadania, jak zwykle, dotyczyły niemalże wszystkich zagadnień ujętych w podstawie programowej z chemii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Konkurs stanowi zatem świetne przetarcie dla uczniów klas trzecich przed majowymi egzaminami maturalnymi.

Nie wiadomo kiedy znane będą wyniki sobotniego etapu XXVII Konkursu Chemicznego im. I. Łukasiewicza. Czekamy na nie z niecierpliwością. Drugi etap tej rywalizacji także odbywa się w Płocku i składa się z części teoretycznej i praktycznej.

W XXVII Konkursie Chemicznym im. I. Łukasiewicza w Płocku udział wzięli: Agata Balcerowska (IIIA), Kacper Kotkiewicz (IIIA), Krzysztof Konopka (IIIA), Krzysztof Naraziński (IIIA), Patryk Ziółkowski (IIIA), Krystian Żabicki (IIIA), Filip Józwiak (IIIC), Michał Porębski (IA), Kornel Weber (IA), Piotr Sikorski (IA), Michał Śmigielski (IC).

Konrad Trokowski

Skip to content