Iskierki na pierwszej wizycie w Multikinie

Jak działa kino? Dlaczego warto chodzić do kina? Jak trzeba zachować się w kinie? Na te i wiele innych pytań dzieci odpowiadali pracownicy kina oraz takie gwiazdy, jak Grażyna Torbicka i Katarzyna Bujakiewicz w krótkim edukacyjnym filmie podczas wycieczki do Multikina, która odbyła się 9 grudnia 2019 r. „Moja pierwsza wizyta w kinie” to oferta skierowana do najmłodszych miłośników kina – porusza tematy związane z ich zainteresowaniami, a swoją formą przypomina bardziej zabawę i naukę. I przecież właśnie o to chodzi! Dzieci zwiedzały kino: oglądały kabinę projekcyjną, same drukowały swoje bilety, obserwowały, jak robi się popcorn. Na dzieci czekał również wspomniany film edukacyjny, dzięki któremu maluchy poznały zasady kinowego savoir vivre’u. Zwieńczeniem naszej wycieczki do kina była projekcja nowych odcinków kultowej bajki „Psi Patrol”. Oprócz walorów artystycznych i rozrywkowych, wyświetlany film pobudzał u maluszków funkcje poznawcze. W filmach ukryte były treści dotyczące Bezpiecznego Przedszkolaka, a mali widzowie poszukiwali odpowiedzi na pytania: jak bezpiecznie spędzać czas wolny i jakie istnieją zagrożenia podczas codziennych przygód? To wszystko sprawiło, że oglądanie bajki nie było dla dzieci aktem biernym, ale wymagało aktywnego zaangażowania. Jesteśmy przekonani, że po dzisiejszej wycieczce dzieci będą chętnie wracać do kina i stawać się świadomymi odbiorcami kultury.

Ksenia Kwiatkowska

Skip to content