Zimowa sesja “Olimpusa” z chemii w Długoszu

W piątek, 10 stycznia, w pracowni chemicznej odbyła się zimowa sesja Ogólnopolskiej Olimpiady “Olimpus” z chemii. W konkursie udział wzięło łącznie 42 uczniów ze szkoły podstawowej, liceum po szkole podstawowej i liceum po gimnazjum.

Ta edycja konkursu należy do tych teoretycznie łatwiejszych, ale tym razem wcale tak nie było. Test składał się z trzydziestu pytań testowych jednokrotnego wyboru, ale zakres materiału dla każdego poziomu edukacyjnego był bardzo obszerny. Zgodnie z zasadami tego konkursu, uczestnicy otrzymywali punkt za każdą dobrą odpowiedź i tracili punkt za błąd. Przed zawodami każdy uczeń miał już na koncie 30 punktów, zatem minimalny wynik możliwy do uzyskania to 0 pkt., a maksymalny – 60 pkt.

Wyniki “Olimpusa” z chemii znane będą na początku marca.

Konrad Trokowski

Skip to content