Rozdanie nagród w I Włocławskim Międzyszkolnym Konkursie Humanistyczno-Przyrodniczym

We wtorek, 11 lutego, w pracowni chemicznej odbyło się rozdanie nagród w I Włocławskim Międzyszkolnym Konkursie Humanistyczno-Przyrodniczym zorganizowanym przez naszą szkołę. Najlepsza okazała się Weronika Dolatowska z ZSRCKU w Przemystce, która wyprzedziła maturzystki Długosza – Aleksandrę Łącką (3B) i Aleksandrę Pikulską (3B).

Test konkursowy wzorowany był na arkuszu maturalnym, a zadania dotyczyły sylwetki, życia i osiągnięć Marii Skłodowskiej-Curie, jej męża – Piotra Curie i Mikołaja Kopernika. Poziom konkursu okazał się bardzo wysoki i wykazał, że wszyscy uczestnicy bez problemów zdaliby maturę z języka polskiego.

Konkurs wygrała uczennica ZSRCKU w Przemystce – Weronika Dolatowska, która otrzymała z rąk Księdza Dyrektora – dra Jacka Kędzierskiego – pamiątkowy dyplom, Rocznik ZSK 2018/2019 i biografię Marii Skłodowskiej-Curie. Drugą lokatę zajęła Aleksandra Łącka z naszej szkoły, tracąc do zwyciężczyni tylko jeden punkt. Trzecie miejsce przypadło Aleksandrze Pikulskiej, która, podobnie jak jej koleżanka, otrzymała dyplom, Rocznik ZSK i biografię Mikołaja Kopernika.

Pomysłodawca i organizator I Włocławskiego Międzyszkolnego Konkursu Humanistyczno-Przyrodniczego pan Konrad Trokowski serdecznie dziękuje Księdzu Dyrektorowi – dr. Jackowi Kędzierskiemu – za wszelką udzieloną pomoc oraz pani Joannie Orylskiej-Barczak za opiekę sprawowaną nad uczennicami z Przemystki w trakcie konkursu.

Konrad Trokowski

Skip to content