Bal karnawałowy “W świecie zawodów”

Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją 13 lutego 2020 r., w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy, na który dzieci od dawna z radością czekały.

Tegorocznym motywem przewodnim balu był “Świat zawodów”. To wydarzenie o charakterze wychowawczym, którego celem było zbliżenie dzieci w wieku przedszkolnym do środowiska pracy, wpisało się w realizację działań dotyczących preorientacji zawodowej w przedszkolu.

W zorganizowanym balu dzieci wcieliły się w przedstawicieli różnych zawodów, byli policjanci, strażacy, lekarze, baletnice, piosenkarze, sportowcy, kucharze, nauczyciele, marynarze i wiele innych. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc we wspólnych pląsach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wspólnej zabawie całej społeczności przedszkola towarzyszyła radość i spontaniczna aktywność dzieci.

Punktem kulminacyjnym balu było spotkanie z fotografem, Panią Magdaleną Rafalską ze Studia Pastelowe Foto. Gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, która jednocześnie jest wielką pasją Pani Magdaleny. Na pamiątkę udziału w balu, zostały wykonane profesjonalne zdjęcia grupowe i indywidualne.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu strojów. Do zobaczenia za rok…

Katarzyna Hofman

Skip to content