Dwanaścioro Długoszaków w finale Konkursu Chemicznego “Wygraj indeks” Politechniki Gdańskiej

Politechnika Gdańska - wydział chemii

Wszyscy uczniowie naszego liceum, którzy wzięli udział w I etapie XXIV Konkursu Chemicznego “Wygraj indeks” organizowanego przez Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej, bez problemów awansowali do finału tego konkursu. Licealiści uzyskali tytuły laureatów I etapu, co jest już równoważne z tytułami finalistów całego konkursu. W II etapie stawką jest tytuł laureata i wstęp bez postępowania rekrutacyjnego na niektóre kierunki studiów realizowane przez Politechnikę Gdańską. Długoszacy to jedyni przedstawiciele szkół z Włocławka w tym konkursie, a opiekunem merytorycznym wszystkich finalistów jest pan Konrad Trokowski.

Do tegorocznego finału XXIV Konkursu Chemicznego “Wygraj indeks” Politechniki Gdańskiej zakwalifikowało się tylko 236 uczniów, czyli o wiele mniej niż w poprzednich edycjach. Wynika to zapewne z wyższego niż zazwyczaj poziomu zadań I etapu konkursu i ze zmiany sposoby rejestracji uczestników.

Finał, który polega na rozwiązywaniu zadań i problemów chemicznych, odbędzie się na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej w sobotę, 28 marca. Włocławek reprezentować będą wyłącznie uczniowie Długosza w składzie: Aleksandra Lewandowska, Kacper Kotkiewicz i Krzysztof Konopka (3A), Julita Orankiewicz, Angelika Zwolińska, Martyna Piekarska, Alicja Orłowska, Aleksandra Górecka, Filip Józwiak i Adam Piętowski (3C) oraz Michał Porębski i Piotr Sikorski (1A).

Konrad Trokowski

Skip to content