Przedszkolaki na Mszy Świętej – Środa Popielcowa

Wielki Post to czas zadumy, refleksji i nawrócenia, który rozpoczyna się od posypania głów popiołem. Nasze przedszkolaki już od najmłodszych lat uczestniczą w uroczystościach wszystkich okresów liturgicznych. Dziś, tj. 26 lutego 2020 r. – w środę popielcową – braliśmy czynny udział we Mszy Świętej w kaplicy Domu Generalnego zaprzyjaźnionych Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi. Dom Sióstr jest zawsze dla nas otwarty. Podczas Eucharystii dzieci wraz z opiekunami uczestniczyły w obrzędzie posypania głów popiołem. Ksiądz wicedyrektor Sebastian Tomczak w sposób jasny i zrozumiały wyjaśnił dzieciom ten obrzęd. Niech ten piękny, ale i bardzo trudny czas, będzie szansą na zatrzymanie i nawrócenie do naszego Boga.

s. Rut Zawadzka

Skip to content