Wykład upamiętniający 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej

Dnia 28 lutego uczniowie naszego liceum pod opieką pani Katarzyny Kwiatkowskiej wzięli udział w wykładzie otwartym „Wojna polsko-bolszewicka o niepodległość 1920 r.”. Referat wygłosił pan prof. dr hab. Wojciech Polak – historyk, polityk, profesor nauk historycznych, profesor zwyczajny UMK, członek i przewodniczący Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Teologiczne Towarzystwo Naukowe WSD we Włocławku w związku ze zbliżającą się 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej. Spotkanie swoją obecnością zaszczycił Pasterz Diecezji Włocławskiej – ks. bp Wiesław Alojzy Mering, który podkreślił doniosłą rolę miasta Włocławek, wspaniale wpisującą się w ciąg wydarzeń niepodległościowych w naszej Ojczyźnie.

Katarzyna Kwiatkowska

(fot. Ład Boży)

Skip to content