S.M.I.L.E – Selflove makes it a little easier

W piątek 28.02.2020r. w naszej szkole odbyły się warsztaty poruszające temat samoakceptacji. Zorganizowane i przeprowadzone zostały przez grupę  S.M.I.L.E.(Selflove makes it a little easier) w ramach olimpiady zwolnieni z teorii.

Uczniowie ID (Aleksandra Bielawska) oraz IIIC (Martyna Blaśkiewicz, Patrycja Gościńska, Weronika Morawska, Martyna Pałuska, Agata Rojewska, Martyna Rzepka) postanowili porozmawiać z młodzieżą o samoakceptacji, czym ona jest i jak radzić sobie z problemami z nią związanymi. Grupa przeprowadziła wcześniej ankietę w szkole, według której aż 97% uczniów uważa zaniżoną samoocenę za powszechny problem.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały sposoby radzenia sobie ze złym samopoczuciem m.in. ćwiczenie grupowe, pokazujące jak ważne jest mówienie i przyjmowanie komplementów w odpowiedni sposób. Jednak najbardziej emocjonujące wystąpienie należało do gościa specjalnego – Szymona Reicha znanego z Top Model oraz z jego działalności w mediach społecznościowych.

Agata Rojewska 3C LO

Skip to content