Dzień Kobiet w przedszkolu

„My proszę Pani, mamy zmartwienie,
bo dziś nie kwitną złote złocienie,
bo dziś nie kwitną białe narcyzy,
powystrajane w pachnące kryzy.
Nawet wesoły bratek nie kwitnie
ciemnoniebiesko i aksamitnie…
A to doprawdy ogromna szkoda,
że na Dzień Kobiet pusto w ogrodach.
Więc przynosimy Pani kochanej
wszystkie te kwiatki narysowane.
A z tych rysunków będzie bukiecik
od całej klasy, od wszystkich dzieci.” 

J. Gałczyńska Dla naszej Pani

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Z okazji tego szczególnego święta, 9 marca 2020 r., wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim Paniom. Nie obyło się bez kwiatów i słodkich upominków. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani – byli przemili, uczynni i sympatyczni.

Wszystkie Kobiety, te duże i małe, dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech. 🙂

Magdalena Śmiałek

Skip to content