Laureat i finalistka XXVII edycji Konkursu Chemicznego im. I. Łukasiewicza

Kacper Kotkiewicz zajął trzecie miejsce w Polsce i zdobył tytuł laureata XXVII edycji Konkursu Chemicznego im. I. Łukasiewicza, który odbył się w Płocku. Agata Balcerowska wywalczyła w tym konkursie tytuł finalisty, ale do laureata zabrakło jej bardzo niewiele. Łącznie wyłoniono czternaścioro laureatów, a w finale wzięło udział 34 uczniów.

XXVII edycja Konkursu Chemicznego im. I. Łukasiewicza to zawody dwustopniowe. Do finału zakwalifikowano wszystkich, którzy w I etapie uzyskali co najmniej 60% możliwych do zdobycia punktów. Co ciekawe, klasyfikacja generalna została sporządzona z uwzględnieniem wyników obydwu etapów, czyli etapu pierwszego i finałowego. Nasi uczniowie nie zajęli czołowych lokat w I etapie, ale na ostatnim szczeblu zmagań pokazali na co ich stać, notując wyniki mieszczące się w ścisłej czołówce.

Po podsumowaniu rezultatów okazało się, że Kacper Kotkiewicz zajął trzecie miejsce, a Agacie Balcerowskiej zabrakło tylko czterech punktów i dwóch miejsc do tego zaszczytnego tytułu.

Nagrody zostaną przekazane do szkół w najbliższym możliwym terminie. Kacper i Agata uzyskali prawo do studiowania na płockich wydziałach Politechniki Warszawskiej bez konieczności brania udziału w postępowaniu rekrutacyjnego.

Konrad Trokowski
Skip to content