Dwanaścioro laureatów XXIV Konkursu Chemicznego “Wygraj Indeks” Politechniki Gdańskiej

Politechnika Gdańska - wydział chemii

W związku z nadal trwającym zagrożeniem epidemiologicznym i zakazem organizacji imprez masowych, władze Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej zdecydowały o odwołaniu finału XXIV Konkursu Chemicznego “Wygraj Indeks”. Wszyscy uczniowie, którzy zostali zakwalifikowani do ostatniego etapu, otrzymali tytuły laureatów. Wśród nich znalazło się dwanaścioro długoszaków.

Zadania I etapu XXIV Konkursu Chemicznego “Wygraj Indeks” należały do najtrudniejszych w historii tej rywalizacji. Do finału zakwalifikowano blisko trzykrotnie mniej uczestników niż przed rokiem i wszystkim przyznano tytuły laureatów konkursu. Uprawnia on do przyjęcia na Wydział Chemiczny na preferencyjnych zasadach określonych w uchwale Senatu PG.

Wśród laureatów XXIV Konkursu Chemicznego “Wygraj Indeks” Politechniki Gdańskiej znalazło się dwanaścioro długoszaków: Aleksandra Lewandowska, Krzysztof Konopka i Kacper Kotkiewicz (3A), Julita Orankiewicz, Angelika Zwolińska, Martyna Piekarska, Alicja Orłowska, Aleksandra Górecka, Adam Piętowski i Filip Józwiak (3C) oraz Michał Porębski i Piotr Sikorski (1A). Opiekunem wszystkich laureatów Długosza jest autor tej relacji.

Konrad Trokowski

Skip to content