Msza żałobna za śp. ks. infułata Witolda Burę

W dniu dzisiejszym, tj. w sobotę 23 maja o godz. 11.00, we włocławskiej Bazylice Katedralnej została odprawiona Msza św. żałobna za śp. ks. infułata Witolda Burę – emerytowanego pracownika Kurii Biskupiej. Eucharystii przewodniczył  ks. bp Stanisław Gębicki. Podczas nabożeństwa ks. Lesław Witczak przedstawił bogaty życiorys zmarłego, zwracając szczególną uwagę na oddanie pracy duszpasterskiej, a także na niezliczone zasługi dla Diecezji Włocławskiej. Ks. infułat Witold Bura jako ekonom diecezjalny współreaktywował Długosza, za co cała społeczność szkolna wyraża głęboką wdzięczność i łączy się w modlitwie za zmarłego.

Podczas Mszy żałobnej Zespół Szkół Katolickich reprezentował ks. dyrektor Jacek Kędzierski, ks. Adam Zieliński i ks. Jacek Buta oraz Poczet Sztandarowy.

Rafał Kurzępa

Skip to content