Bajkowy korowód

Literatura dziecięca, to ważny element wychowania dzieci. Kontakt z utworami literackimi budzi wrażliwość estetyczną dziecka oraz sprzyja rozwijaniu jego twórczych postaw. Świat przedstawiony w książkach pokazuje dzieciom, zwycięstwo dobra nad złem, pomaga nauczyć dziecko dobrych manier, pociesza w trudnych chwilach – korzystnie wpływa na rozwój dziecięcej inteligencji. Bohaterowie utworów literatury dziecięcej stają się ulubieńcami dzieci, których pragną naśladować. Często marzą o tym, by choć na chwilę spotkać się z nimi.

Niewątpliwie dzisiaj, 30.05.2020 r., marzenia dzieci o spotkaniu się z ulubioną postacią bajkową spełniły się. Stało się to za sprawą przejazdu korowodu pełnego bajowych postaci, przez poszczególne osiedla naszego miasta, aby bawić się, śpiewać oraz tańczyć wraz z dziećmi.

Byliśmy tam również i my, nauczyciele Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem”: Smerfetka – ciocia Jolanta Gitner, Myszka Minnie – ciocia Katarzyna Hofman, Czerwony Kapturek – ciocia Magdalena Śmiałek i siostra Rut Zawadzka, towarzysząc innym postaciom bajkowym w tej wspaniałej zabawie.

Był to czas wypełniony radością, szczęściem i dziecięcym uśmiechem.

Katarzyna Hofman

Skip to content