Brąz na wagę złota!

W dniach 18-20. września w Radomiu odbyły się 52. Mistrzostwa Polski U-18 w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentował na tej imprezie uczeń klasy 2A LO Dominik Cyrankowski, który niczym przystało na zaprawionego w lekkoatletycznych bojach herosa… nie powrócił do nas z pustymi rękoma!!!

Nasz waleczny zawodnik, reprezentujący barwy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Vectra Włocławek, wystartował w sobotę 19. września w biegu na 2000 m przez przeszkody. Choć dystans wskazywał na strategicznie rozplanowany etapowo charakter biegu, Dominik uraczył zebranych na stadionie kibiców niezapomnianym dreszczykiem emocji za sprawą iście sprinterskiego finiszu. Wbrew słabości ludzkiego organizmu oraz sekundom uciekającym na stoperze, długoszański długodystansowiec wydarł na mecie brązowy medal swoim rywalom oraz ustanowił swój nowy rekord życiowy z czasem 6:08.

Jest to pierwszy medal Dominika wywalczony w startach na otwartym stadionie. Mamy nadzieję, że to piękny kamień węgielny położony pod budowę kolejnych sukcesów o których usłyszymy w trakcie jego sportowej kariery. Po „długoszańskiej gazeli” (Klaudia Kazimierska – srebrna medalistka w biegu na 1500 m podczas 96. Mistrzostw Polski PZLA zorganizowanych w tym roku we Włocławku) nadszedł czas na „króla długich dystansów”. Trzymamy kciuki aby Dominik, sportowiec skromny, pracowity i walczący niczym lew do ostatnich metrów, zapisał się złotymi zgłoskami w historii nie tylko krajowej, ale także światowej lekkoatletyki w najbliższym czasie!

Jakub Kostrzewski

Skip to content