Słoneczka na wycieczce w Goreniu Dużym

23 września 2020 r. grupa pięciolatków z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” wybrała się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Przyrodniczej w Goreniu Dużym.

Celem wyjazdu było upowszechnianie aktywnego wypoczynku, profilaktyki zdrowotnej, doskonalenie umiejętności współpracy w grupie oraz zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności.

Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty edukacyjne z wypieku bułek. Przedszkolaki poznały historię powstawania chleba oraz nauczyły się rozróżniać i rozpoznawać rodzaje zbóż. Podczas zajęć każdy z uczestników wyrabiał i nadawał kształt swoim bułeczkom, po czym po wypieczeniu zjadał je ze smakiem. Na terenie Zielonej Szkoły dzieci mogły korzystać z wielu atrakcji, m.in. placu zabaw, boiska do gry w piłkę siatkową i nożną. Wspólnej zabawie dopisywała piękna słoneczna pogoda. Niewątpliwie najwięcej zainteresowania wzbudziły zwierzęta, które „zamieszkują” teren szkoły a wśród nich: owce, lamy, strusie oraz dzikie ptactwo.

Ciekawą atrakcją okazała się również  przejażdżka po okolicy Zieloną Kolejką, z okien której maluchy podziwiały piękno polskiej wsi – stare wiejskie chaty, pasące się krowy i kozy oraz las, który wchodzi w skład kompleksu Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Nasz pobyt w tym godnym polecenia miejscu zakończony został pieczeniem kiełbasek przy wspólnym ognisku.

Pogoda i humory nam dopisywały, dzięki czemu pierwszą wycieczkę w nowym roku przedszkolnym uważamy za udaną!

Paulina Makowska

Skip to content