Rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu na “Najpiękniejszy Różaniec”

“Jak paciorki różańca przesuwają się chwile,
Nasze smutki, radości i blaski.
A Ty Bogu je zanieś, połączone w różaniec,
Święta Panno Maryjo, pełna łaski!”

 

Jest w roku liturgicznym jeden wyjątkowy miesiąc – październik. To właśnie w tym miesiącu możemy kontemplować wielkość, bliskość i miłość Pana Boga do nas wszystkich, wpatrując się w postać
niezwykle skromną, pokorną, ale pełną wiary i matczynej miłości – w Maryję. Jest również wśród wielu modlitw, które znamy wyjątkowa modlitwa – różaniec. To właśnie ta modlitwa jest szczególnym wyrazem naszej wiary w Bożą pomoc za wstawiennictwem Maryi – naszej Mamy. Odmawiając tę piękną modlitwę, nie tylko prosimy o potrzebne nam łaski. Odmawiając ją, rozważamy wielkie i ważne tajemnice związane z życiem Maryi i Jezusa. Rozważanie tych niezwykłych wydarzeń, pomaga nam wchodzić w głąb wiary i rozwijać ją. Dlatego chrześcijanin powinien umiłować różaniec i o tę miłość do różańca troszczyć się już od dzieciństwa.

Nasze przedszkole pomaga w tym swoim wychowankom chociażby przez październikowy konkurs różańcowy na najpiękniejszy i najbardziej pomysłowy różaniec rodzinny. Wykonanie tych różańców na pewno okupione było żmudną i długą pracą. To świadczy o wielkich chęciach i zaangażowaniu dzieci w to, co robią. Świadczy o nich bardzo dobrze! Do 19 października dzieci mogły przynosić wykonane przy pomocy rodziców różańce. Na konkurs wpłynęły 43 prace. Przy ich tworzeniu dzieci wykazały się ogromną pomysłowością. Do wykonania różańca wykorzystano najróżniejsze materiały. Były różańce z dzikiej róży, jarzębiny, kasztanów, orzechów, bibuły, modeliny, z klocków lego, najprzeróżniejszych koralików itp. Komisja, która oceniała prace, miała nie lada problem. Wszystkie różańce były piękne i pomysłowe. Ostatecznie komisja postanowiła wyróżnić prace wszystkich dzieci biorących udział w konkursie.

Cel konkursu był następujący: uczynić bliską dzieciom i ich rodzinom modlitwę różańcową, a przez to uczynić też bliską osobę Maryi. Wzbudzić w nich troskę o modlitwę różańcową i relację z Matką Bożą, aby w konsekwencji, aby dzieci, a także ich rodzice, z miłością patrzyli na Maryję i różaniec. Organizatorem konkursu była s. Rut Zawadzka i p. Paulina Makowska.

Wybór „najlepszego” różańca okazał się bardzo trudny. Przy ocenie należało wziąć pod uwagę nie tylko wyraz artystyczny, wizualny, ale też stopień trudności i pomysłowość. Po długich obradach komisja konkursowa w składzie: ks. wicedyrektor Sebastian Tomczak, p. Joanna Filińska, przyznała w każdej grupie wiekowej trzy pierwsze miejsca:

Grupa 3 latków „ Gwiazdeczki”:
1 miejsce: Nadia Mularska
2 miejsce: Maria Daszczyńska
3 miejsce: Oliwia Dołecka

Grupa 4 latków „ Iskierki”:
1 miejsce: Karolina Fechner
2 miejsce: Barbara Nowakowska
3 miejsce: Igor Rojewski

Grupa 5 latków „Słoneczka”
1 miejsce: Hanna Trela
1 miejsce: Sergiusz Mularski
2 miejsce: Adam Ozdoba
3 miejsce: Witold Chruściel

Grupa 6 latków „Pszczółki”:
1 miejsce: Wiktor Warszawiak
2 miejsce: Ksawery Kaczmarek
3 miejsce: Hanna Daszczyńska
3 miejsce: Jan Daszczyński

Grupa „ Promyczki”:
1 miejsce: Patrycja Matczak
2 miejsce: Maria Małachowska
3 miejsce: Piotr Kotwicki

Ponieważ wszystkie prace były godne wyróżnienia, dlatego też komisja konkursowa postanowiła przyznać wyróżnienie pozostałym dzieciom biorącym udział w konkursie, tak by żadna praca nie pozostała bez zauważenia i wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom należą się wielkie gratulacje i uznanie. Zapraszamy do udziału w innych konkursach organizowanych przez przedszkole.

s. Rut Zawadzka

 

Skip to content