Koło techniczne rozpoczęło realizację programu edukacyjnego

W październiku rozpoczęły się zajęcia koła technicznego dla klas 6. Poza wprowadzającymi lekcjami na temat energii odnawialnej uczniów czeka również realizacja ćwiczeń praktycznych – chociażby stworzenie samodzielnej konstrukcji modelu wiatraka.

Ponadto w przyszłym tygodniu uczniowie będą aktywnie uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych w formie on-line organizowanych przez Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu. Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem Google Meet.

Zajęcia te skupiają uwagę uczestników na technicznych zagadnieniach pracy kopalni oraz górników. Na wirtualnej wycieczce po warsztatach mechanicznych oraz maszynowni szybu “Julia” przedstawione będą wyjątkowe, zabytkowe maszyny, urządzenia i sprzęt górniczy z równoczesnym omówieniem ich działania oraz zastosowania. Podczas zajęć uczniowie wypełniają karty pracy w oparciu prezentacje maszyn oraz fragmentów filmów dokumentalnych. Zajęcia podsumowane będą krótkim quizem prawda-fałsz oraz zagadkami.

O projekcie „Być jak Ignacy”  napisała również w swoim artykule redaktor Jolanta Pijaczyńska z Wydawnictwa „Kujawy”. Treść znajduje się pod linkiem:

www.kujawy.media.pl/index.php/wloclawek/20886-chca-byc-jak-ignacy

Piotr Beciński 

Skip to content