Oświadczenie w sprawie Apelu do Młodzieży

Pragnę jednoznacznie i stanowczo podkreślić,  że apel  został skierowany do aktualnych uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej i licealistów oraz rodziców i nauczycieli tylko i wyłącznie do ich wiadomości poprzez wewnętrzną pocztę służbową i nikt nie ma prawa upowszechniać tych informacji. Apel skierowałem w odpowiedzi na informację nauczycieli o organizowanym w naszej szkole „strajku uczniowskim”, popierającym protest kobiet i w związku z tym dużej absencji uczniów w godzinach od 8.00 do 15.10.

Pragnę podziękować Rodzicom, a także Absolwentom, którzy napisali do mnie słowa poparcia i wsparcia w tej jasnej i oczywistej kwestii. Jako dyrektor szkoły dbam o edukację i wychowanie moich podopiecznych. Jako dyrektor szkoły katolickiej zawsze będę bronił wartości chrześcijańskich. Nauka Kościoła jest od wieków taka sama – życie ludzkie od poczęcia aż do naturalnej śmierci jest  darem i dobrem najwyższym.

Oto treść otrzymanego e-maila od naszej Absolwentki:

Szczęść Boże,

Szanowny Księże Dyrektorze, wysyłam link ze strony jednego z portali włocławskich, który to w bezczelny sposób wypowiada się nt. wiadomości, którą wysłał Ksiądz do uczniów, nauczycieli na mobidziennik w dniu dzisiejszym. To, co się dzieje obecnie jest straszne! W ramach poparcia dla Księdza Dyrektora słów, chciałabym przesłać krótką, ale myślę, że pocieszającą serca całej społeczności Długosza notatkę na stronę szkoły. Wykorzystałam do niej zdjęcie córeczki, właśnie skończyła rok swojego życia! 

Pozdrawiam z modlitwą


Oto list Rodzica naszego ucznia:

Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus.

Nazywam się […] i jestem tatą[…] Przed chwilą natknąłem się na artykuł, w którym został skomentowany apel dyrekcji do uczniów i rodziców w sprawie protestu kobiet. Ja ze swojej strony chciałbym zapewnić Was dyrekcję, jak i całą szkołę o moim poparciu dla Państwa decyzji o nieusprawiedliwieniu nieobecności z powodu protestu. Długosz jest szkołą katolicką podlegającą kurii, a nauka Kościoła jest wciąż za świętością życia i ja to wspieram. 

Mam w pamięci i modlitwie los nienarodzonych dzieci i Naszą Społeczność Szkolną.

Podpis Rodzica


List kolejnego Rodzica:

Księże Dyrektorze,

pragnę podziękować za słowa w obronie podstawowych wartości, w obronie życia i przesłać słowa wsparcia w tych chwilach niesprawiedliwej medialnej nagonki! Jestem dumnym ojcem uczennicy Długosza, która miała się nie narodzić. Lekarz stwierdził, że to ciąża pozamaciczna i trzeba ją usunąć, gdyż zagraża życiu matki. Boską łaską podczas operacji pod narkozą już inny lekarz stwierdził, że ciąża przebiega jednak poprawnie i córka urodziła się zdrowa. Dziś dostała dwie „szóstki”, a ja jestem dumny, że uczęszcza do Długosza, coraz więcej wie o świecie i uczy się też o Bogu. Uczycie ją dobra i miłości, uczycie tolerancji i pracowitości. Każdego dnia słyszę od niej, jak dobrze i mądrze spędza czas w Długoszu.

Prawda zawsze ostatecznie zwycięży, Księże Dyrektorze, a życie zawsze pokona śmierć, jak Zmartwychwstały Chrystus. Kto idzie drogą śmierci, znajdzie ją. Uczę moje dziecko, by szukało życia, a będzie żyć wiecznie!

z Bogiem!!!


Ubolewam nad tym, że są absolwenci naszej szkoły, którzy nie uznają wartości chrześcijańskich i piszą pełne oburzenia moim apelem listy, a właściwie powielają jeden list, na który odpowiedzią niech będą powyżej zamieszczone słowa św. Jana Pawła II.

Ks. Jacek Kędzierski

Skip to content