Długosz dla Nelki !!!

5-letnia Nela Retecka, wychowanka Katolickiego Publicznego Przedszkola ”Pod Aniołem Stróżem”, od kilku miesięcy zmaga się z ciężką chorobą. Jest przesympatyczną, śliczną i niezwykle utalentowaną dziewczynką. Od kiedy zdiagnozowano u niej białaczkę, jej życie toczy się głównie w szpitalach. Obecnie przechodzi intensywną chemioterapię, która jest pierwszym etapem leczenia nowotworu. Dzielnie walczy o swoje zdrowie, nie poddaje się!

Na terenie „Małego” oraz „Dużego” Długosza została przeprowadzona akcja charytatywna, której celem było wsparcie finansowe leczenia i rehabilitacji naszej wychowanki. Na rzecz chorej dziewczynki, dzięki życzliwości nauczycieli, uczniów oraz rodziców zorganizowano zbiórki pieniędzy, kiermasze, loterie, korepetycje, turnieje czy licytacje. Łącznie udało się zebrać  11700 złotych. Kwotę tę przekazano na ręce rodziców Nelki.

Dziękujemy całej społeczności „Długosza” za ogromną wrażliwość, okazaną hojność i otwarte serca na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz ludzkiej solidarności, której w Długoszu nigdy nie brakuje!!!

Szczególne słowa uznania, wdzięczności za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki oraz pomoc kierujemy do ks. Jacka Kędzierskiego oraz ks. Sebastiana Tomczaka.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, a zwłaszcza opiekunom organizacji szkolnych: p. Konradowi Trokowskiemu, p. Paulinie Iwańskiej, p. Bożenie Sobierajskiej, p. Joannie Filińskiej oraz p. Krzysztofowi Jabłońskiemu – bez Waszego wsparcia zorganizowanie tej akcji byłoby niemożliwe. Cieszymy się również , że nasza młodzież, jak zawsze, nie zawiodła, zgłosiła się do wolontariatu z wielką ochotą pomocy w organizacji akcji. Dzięki Waszej życzliwości udało się nam zgromadzić nie tylko środki finansowe, ale również stworzyć niezapomnianą atmosferę!

W szczególności dziękujemy Karolowi Nencka, Krystianowi Kozińskiemu, Kornelowi Weber oraz Piotrowi Sikorskiemu.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że nadal każdy chętny może pomóc Nelce wygrać z chorobą. Można to zrobić wpłacając dowolną kwotę na subkonto Fundacji:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Alior Bank S.A., nr rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

UWAGA! W tytule przelewu koniecznie należy wpisać: 38112 Retecka Nela darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Można też pomóc Nelce przekazując 1% podatku.

Należy w tym celu wpisać numer KRS Fundacji: KRS 0000037904 i cel szczegółowy: 38112 Retecka Nela

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Paulina Makowska

 

Skip to content