Jedenaścioro laureatów sesji jesiennej Ogólnopolskiej Olimpiady “Olimpus” z Chemii

Dziesięcioro uczniów klas drugich liceum po gimnazjum i jedna uczennica z klasy pierwszej liceum po szkole podstawowej zdobyło tytuły laureatów sesji jesiennej Ogólnopolskiej Olimpiady “Olimpus” z Chemii. Najlepiej spisała się debiutująca w tym konkursie Marta Bychowska (1a), która uzyskała czwarty wynik w Polsce, popełniając zaledwie cztery błędy w 120 zadaniach. Wśród drugoklasistów najwyżej sklasyfikowano Patryka Obałkowskiego (2a, ósme miejsce i 7 błędów) oraz Krystiana Kozińskiego (2A, dziesiąta lokata, 9 błędów).

Oprócz wymienionych uczniów, jedenaste miejsce ex aequo zajęli Alicja Skibowska, Michał Biernacki, Feliks Suski i Michał Śmigielski popełniając tylko 10 pomyłek. Na dalszych lokatach, także dających tytuł laureata, sklasyfikowano Mateusza Lisiaka, Wiktora Stachowskiego, Rafała Wierszyło i Piotra Sikorskiego. Opiekunem merytorycznym wszystkich laureatów jest pan Konrad Trokowski.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną kraju, niemal wszystkie konkursy odbywają się obecnie zdalnie. Nie przeszkadza to jednak naszym uczniom w osiąganiu sukcesów zbliżonych do tych z lat minionych. W Długoszu zawsze stawiamy na prawdomówność, gramy fair i nasi uczniowie odnoszą podobne sukcesy zarówno w tradycyjnych, jak i zdalnych formach konkursów. Miejmy jednak nadzieję, że szybko będziemy mogli wrócić do formuły tradycyjnej organizowanej w szkole!

Konrad Trokowski
Skip to content