Rozstrzygnięcie konkursu “Kosz pełen darów jesieni”

Od września w każdym przedszkolu bloki zajęciowe nawiązują do tematyki jesieni. W tym roku dzieci z grupy „Iskierki” zwieńczyły swoją przygodę z tą kolorową porą roku udziałem w konkursie „Kosz pełen darów jesieni” organizowanym przez dom kultury Klub Łęg. Prace wykonane przez dzieci były w formie przestrzennej i zawierały w sobie takie elementy, jak: liście, szyszki, owoce jarzębiny, ususzone kwiaty czy owoce dzikiej róży. Dominowała technika wyklejanki – piękne bibułowe kulki zdobiły kosze Jesieni na przemian z kolorową plasteliną. Dzieci poświęciły swoim pracom bardzo dużo czasu, a ich kreatywne pomysły zaskoczyły niejednego dorosłego. Na szczególną uwagę zasługuje estetyka wykonanych prac.

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce trzeciego grudnia 2020 r. Zdaniem komisji trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej otrzymał Wiktor Kruczyński reprezentujący nasze przedszkole. Wyróżnienia otrzymali:

– Karol Augusiak, 4-lata;

– Szymon Augusiak, 4-lata;

– Igor Rojewski, 4-lata;

– Estera Kruczyńska, 6-lat, grupa „Promyczki”.

Ocena wytworów plastycznych nie należy do łatwych, ponieważ często oceniamy talent, a zapominamy, że za nawet najmniejszym obrazkiem stoi dziecko, które odłożyło zabawki na bok i oddało się procesowi tworzenia. Każda z prac „Kosz pełen darów jesieni” jest osobną historią i zasługuje na uwagę. Zapraszam do podziwiania prac w galerii. Gratuluję dzieciom zapału i wyobraźni.

Ksenia Kwiatkowska

Skip to content