Świąteczna wymiana pocztówkowa „Iskierek”

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Życzenia szczęścia i miłości mkną przez cały świat – nie ominęły też dzieci z grupy „Iskierki”. Listonosz dostarczył samodzielnie wykonane kartki świąteczne przez dzieci z Niepublicznego punktu przedszkolnego „Receptorek” w Łodzi. Piękne życzenia przesłały też nasze przedszkolaki, które samodzielnie wykonały przestrzenne kartki podczas zajęć. Ta wymiana pocztówkowa stworzyła przestrzeń do ćwiczeń umiejętności społecznych (rozumienia sensu składania życzeń, patrzenia na rzeczywistość z perspektywy drugiego człowieka) oraz nawiązania do tradycyjnych form kontaktu z innymi ludźmi. Dzieci były podekscytowane otrzymanymi prezentami i czekają na kolejną okazję, by nawiązać kontakt z nowymi kolegami i koleżankami.

Mam nadzieję, że w wielu domach nadal pielęgnuje się tradycję słania życzeń w formie papierowej tym samym pokazując naszym bliskim, że mimo odległości trzymamy ich nadal w naszych sercach – szczególnie w tym roku.

Ksenia Kwiatkowska

Skip to content