Zakończenie akcji „Szlachetna Paczka”

Jak co roku społeczność naszej szkoły i przedszkola wzięła udział w pięknej, świątecznej akcji, jaką jest Szlachetna Paczka. To ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również są spełnieniem ich marzeń.

W tym roku wspieraliśmy Panią Annę i jej rodzinę. Głównymi potrzebami rodziny były dwa łóżeczka dziecięce oraz artykuły spożywcze i higieniczne. W naszej szkole nie brakuje ludzi dobrego serca, chętnych do pomocy potrzebującym. Państwa odpowiedź na apel o pomoc przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Z radością patrzyliśmy, jak z dnia na dzień powiększają się nasze zbiory. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności Długosza udało się nam odpowiedzieć na wszystkie potrzeby rodziny. 12 grudnia 2020 r. w sobotnie przedpołudnie dary zostały przekazane do magazynu Szlachetnej Paczki we Włocławku, a następnie trafiły do p. Anny i jej rodziny. Łącznie społeczność Długosza przekazała potrzebującym 60 paczek z różnego rodzaju artykułami.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do szkolnej akcji i wspierali nas w działaniu.

Szczególne słowa uznania kierujemy do ks. Jacka Kędzierskiego, ks. Sebastiana Tomczaka, p. Macieja Ziółkowskiego, p. Eweliny Rutkowskiej, s. Renaty Zawadzkiej, p. Grzegorza Siedlaczka, p. Ewy Bieniek, p. Jerzego Koralewskiego, p. Marii Lewandowskiej, p. Agnieszki Orłowskiej oraz do państwa Justyny i Bogdana Zuehlke. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie: Agata Lach, Alicja Gralewska, Lena Orłowska oraz Zofia Hasiuk.

Pragniemy wyrazić wdzięczność paniom, które pomogły nam pięknie zapakować prezenty: p. Katarzynie Pietruszce, p. Elżbiecie Andrzejewskiej, p. Małgorzacie Bagińskiej oraz p. Julii Warszawiak.

To dzięki Wam spełniły się marzenia rodziny, której postanowiliśmy pomóc!!!

Paulina Makowska
Joanna Filińska

Skip to content