Przedszkolne spotkania przy wigilijnym stole

Cyprian Kamil Norwid „Opłatek”

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

22 grudnia 2020 roku w naszym przedszkolu, w każdej grupie odbyła się Wigilia. Przed uroczystym spotkaniem przy wspólnym stole, dzieci miały okazję obejrzeć występ artystyczny swoich przedszkolnych kolegów i koleżanek. W tym roku tradycyjne Jasełka zostały przedstawione dzieciom w wersji online. Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści odegrali swoje role i przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa. Po części artystycznej i ciepłych życzeniach, dzieliliśmy się opłatkiem, a później zasiedliśmy do wspólnej Wigilii.

Wychowawcy wraz ze swoimi podopiecznymi na ten szczególny świąteczny czas ubrali choinkę oraz przygotowali świąteczne dekoracje. Pojawił się także Święty Mikołaj, który wręczył dzieciom prezenty. Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to, aby właśnie w tym dniu móc odebrać podarunek od Świętego Mikołaja. Nasi podopieczni bardzo starali się przez cały rok… “być grzecznymi” i doskonale wiedzą że Mikołaj… “cały czas na nich patrzy”. Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały prezentów. Nasze przedszkolaki wyglądały dziś uroczyście. Atmosfera dnia była świąteczna i wyjątkowa. Na wszystkich twarzach gościł uśmiech i zadowolenie, był to czas dobrych życzeń i serdecznych gestów. W całym przedszkolu przez cały dzień słychać było gwar i radość. Nie brakowało wspólnego kolędowania oraz  wierszy recytowanych dla Świętego Mikołaja.

Agnieszka Janiak

Skip to content