„Narodziny Miłości”

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE
w wykonaniu uczniów, rodziców, nauczycieli, księży
Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku
oraz Zespołu Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zbrachlinie

Wyjątkowe okoliczności bieżącego roku sprawiły, że nie dane nam było przygotowanie tradycyjnych jasełek. Jednak nie poddaliśmy się, i pod natchnieniem Ducha Świętego zrodził się pomysł, by je po prostu nagrać, aby każdy w swoim domu mógł je obejrzeć, a przez to też poczuł, że jako szkoła jesteśmy wspólnotą, i nawet pandemia nie przeszkodzi nam w tym, by choć przez moment „wirtualnie” być razem.

To jasełka inne niż zwykle. Możliwe tylko i wyłącznie, dzięki współpracy dwóch zaprzyjaźnionych szkół, dyrekcji, nauczycieli, rodziców i uczniów. Wszystkie te osoby podjęły trud, by w swoich domach, przygotować poszczególne sceny. Część scen, przy zachowaniu wszelkich procedur związanych z bezpieczeństwem została nagrana w szkole.

Bardzo serdecznie dziękuję rodzinie, która poświęciła wiele godzin na przygotowania do odegrania roli świętej rodziny, dziękuję pastuszkom, którzy również dzielnie pracowali w domu, dziękuję uczennicom, które zaangażowały się muzycznie, dziękuję księżom na czele z księdzem dyrektorem, zaangażowanym nauczycielom.

Niech ten film, na którego całość, składa się wiele różnych „fragmentów”, będzie dla nas przykładem, że gdy każdy da z siebie choć „kawałek” dobra, powstanie cały, dojrzały i piękny owoc dobroci. A tam gdzie rodzi się dobro, rodzi się Bóg.

Wyczekując Bożego Narodzenia, życzymy by Nowonarodzone Dzieciątko wypełniło nasze serca swoją miłością, którą będziemy dzielić się z innymi.

Agnieszka Lasota-Staszak

Skip to content