Dzień Łamigłówek

W dniach od 29 stycznia do 2 lutego 2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień łamigłówek”. We wszystkich grupach dzieci rozwiązywały przygotowane dla nich zadania.

Zajęcia  były podzielone na trzy bloki. W pierwszym przedszkolaki rozwiązywały zadania interaktywne. Były to ćwiczenia z zakresu koordynacji wzrokowo-ruchowej, logicznego myślenia, pamięci i uwagi, zdolności do koncentrowania się na przedmiocie takie, jak: „Znajdź różnice”, „Labirynt obrazkowy”, „Gra Memory”, „Wskaż właściwy obrazek”, „Układanki klikanki”.

Drugi blok to zadania z „Kodowania na dywanie”. Dzieci rozwijały umiejętność logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, a także wdrażały się do pracy zespołowej. Na planszy powstały takie obrazki, jak: „Auto”, „Łódka”, „Zamek”.

Ostatni blok to układanki z Darów Froebla. Przedszkolaki rozwijały motorykę małą, myślenie twórcze oraz umiejętność rozwiązywania zadań matematycznych w zabawie poprzez tworzenie budowli przestrzennych z klocków według wzoru i samodzielnie.

Naszym przedszkolakom przygotowane zadania sprawiły wiele radości, a wspólna zabawa wiele wniosła w ich rozwój.

Katarzyna Hofman

 

Skip to content