Bal w przedszkolu

Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją 15 lutego 2021 r., w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy, na który dzieci od dawna z niecierpliwością wyczekiwały. Jest on nieodłącznym elementem dzieciństwa, atrakcyjną i lubianą przez dzieci formą rozrywki. W tym roku obchodziliśmy wyjątkowy bal karnawałowy, ponieważ został on połączony z Walentynkami.

Przedszkolaki  świetnie bawiły się uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach muzyczno-ruchowych przy ulubionych utworach. Nie zabrakło znanych piosenek o wzajemnej miłości dzieci do rodziców, dziadków czy koleżanek i kolegów. Uczestnicy imprezy brali udział w rozmaitych konkursach tematycznie związanych ze świętem, a udział w nich nagradzany był walentynkowymi słodyczami. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Po wyczerpujących, skocznych zabawach i pląsach dzieci wróciły do swoich sal i wykonały kartki walentynkowe dla swoich kolegów i koleżanek.

Wydawało się dotąd, że Walentynki to święto przeznaczone tylko dla młodzieży czy dorosłych. Jak się okazuje – nie tylko… Ten wyjątkowy dzień zarezerwowany jest również dla najmłodszych, którzy pragną okazać swe uczucie przyjaźni, miłości i życzliwości najbliższym członkom rodziny oraz przyjaciołom.

Paulina Makowska

Skip to content