Powitanie Wiosny w przedszkolu

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…

 

22 marca 2021 r. dzieci z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Każda grupa rozpoczęła powitanie wiosny od pogadanki w swojej sali. Podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, poznać zwiastuny wiosny oraz tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny.

Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.

Ewelina Rutkowska

Skip to content