Domowy układ okresowy pierwiastków chemicznych

Już od trzech lat, z mojej inicjatywy, przygotowujemy w naszej szkole układ okresowy pierwiastków chemicznych złożony ze zdjęć uczniów prezentujących poszczególne pierwiastki układu Mendelejewa. W tym roku nazwaliśmy go “domowym”, gdyż zdecydowaną większość czasu nauki spędziliśmy ucząc się w domowych pieleszach. Zainteresowanie uczniów, jak zwykle, było ogromne, a jakość zdjęć wzrasta z roku na rok.

Zgodnie z tradycją, zdecydowanie więcej zdjęć nadesłały uczennice (79 na 118, czyli 66,9%) i licealiści (69, czyli 58,5%). Każda z klas liceum, zarówno po gimnazjum, jak i po szkole podstawowej, nadesłała co najmniej jedną pracę.

Najmłodszą uczestniczką projektu była uczennica klasy pierwszej naszej szkoły podstawowej, a najstarsi to tegoroczni maturzyści.

Konrad Trokowski

Skip to content