Dziewięcioro laureatów wiosennej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady “Olimpus” z Chemii

Po niecałych dwóch miesiącach, nadeszły wyniki ostatniej tegorocznej, wiosennej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady “Olimpus” z Chemii. Najlepiej ponownie spisała się Marta Bychowska – uczennica klasy pierwszej liceum, która zajęła piąte miejsce w Polsce. Marta udzieliła 112 poprawnych odpowiedzi na 120 pytań. W nagrodę otrzyma dyplom laureata i pozycję książkową. Pozostali laureaci to uczniowie drugich klas liceum po gimnazjum.

Na dziewiątej pozycji w Polsce sklasyfikowano ex aequo Alicję Skibowską, Mateusza Lisiaka, Michała Śmigielskiego, Feliksa Suskiego i Michała Biernackiego (wszyscy 2C, poprawność odpowiedzi: 110/120), dziesiątą lokatę zajął Wiktor Stachowski (2A, poprawność odpowiedzi: 109/120), a jedenastą – Rafał Wierszyło i Krystian Koziński (obaj 2A, poprawność odpowiedzi: 108/120). W nagrodę otrzymają dyplomy laureatów.

Opiekunem wszystkich nagrodzonych w wiosennej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady “Olimpus” z chemii jest Konrad Trokowski.

Skip to content