Słoneczka zwiedziły Rancho Pod Olszyną

26 maja 2021 r. dzieci z  grupy „Słoneczka” wraz z opiekunami z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wybrały się na wycieczkę do Rancho pod Olszyną w Nowym Ciechocinku. Celem wyjazdu było aktywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz poszerzenie wiedzy przyrodniczej.

Ośrodek usytuowany na skraju lasu, otoczony malowniczymi polami i łąkami to idealne miejsce dla pasjonatów przyrody. Rancho okazało się również miejscem skrywającym wiele atrakcji. Nasze przedszkolaki podczas wyjazdu zwiedziły mini  ZOO, poznały nowe gatunki zwierząt, a także miały okazję karmić konie, kozy i owce. Niezwykle łagodny kucyk pozwalał się dzieciom głaskać, a także przewiózł je na swoim grzbiecie. Największymi atrakcjami okazały się przejażdżki tramwajem konnym po lesie oraz zabawy ruchowe na placu zabaw. Przedszkolaki również chętnie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez animatorów gospodarstwa. Nasz pobyt w tym godnym polecenia miejscu zakończony został pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Paulina Makowska

Skip to content