Artystyczne sukcesy naszych uczennic w XI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Przyroda w Kolorach-2021, Kwiaty. Inspiracje”

Z wielką radością informujemy o kolejnych sukcesach artystycznych naszych uczennic, tym razem w międzynarodowym konkursie plastycznym „Przyroda w Kolorach-2021, Kwiaty. Inspiracje ”.

Wyróżnienie w kategorii praca plastyczna malarska otrzymała uczennica klasy 2A LO Izabela Ciesielska – tym samym znalazła się w gronie laureatów konkursu. W gronie wyróżnionych znalazła się również praca malarska uczennicy klasy 4a SP Julii Skibińskiej – została ona zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej. Jak poinformował organizator Konkursu, przedsięwzięcie artystyczne cieszyło się wielkim zainteresowaniem międzynarodowym. Na konkurs nadesłano 1048 prac, najwięcej z Polski oraz z Chin. W tegorocznej edycji przeważały prace malarskie i rysunkowe, znaczną część stanowiły również fotografie oraz formy przestrzenne.

Z uwagi na konieczność stosowania wymogów reżimu sanitarnego oraz ograniczeń podyktowanych zaleceniami GIS, wystawy prac uczestników nagrodzonych, wyróżnionych oraz zakwalifikowanych do wystawy będzie można oglądać w wersji internetowej – prezentacja prac i foto-relacja z Galerii KONTUR przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie. Opiekunem artystycznym uczennic była pani Bożena Sobierajska.

Gratulujemy Izabeli i Julii  międzynarodowego sukcesu artystycznego, życzymy kolejnych wybitnych osiągnięć oraz nieustannego rozwijania talentów artystycznych!

Bożena Sobierajska

Skip to content