Iskierki zwiedzają Komendę Straży Pożarnej

Dzieci z grupy „Iskierki”,  na swoją przedostatnią wycieczkę w roku przedszkolnym 2020/2021, wybrały się do Komendy Straży Pożarnej we Włocławku. Na miejsce udaliśmy się zarezerwowanym specjalnie dla nas autobusem MPK. Sama podróż była już atrakcją, szczególnie dla dzieci, które nigdy wcześniej nie jechały jeszcze miejskimi autobusami.

Na miejscu przywitali nas strażacy pełniący służbę tego dnia w Jednostce numer jeden. Swoją przygodę z remizą rozpoczęliśmy od prelekcji dotyczącej harmonogramu dnia oraz układu pomieszczeń w budynku komendy. Następnie dzieci zostały oprowadzone po garażu, w którym miały okazję zobaczyć zarówno sprzęt przeznaczony do gaszenia pożarów jaki do akcji związanych z niszczycielskimi siłami natury. Wielkie wrażenie wzbudziły potężne pojazdy przeznaczone do usuwania skutków wypadków (w tym kolejowych). Podczas zwiedzania mogliśmy też wcielić się w rolę strażaków i za pomocą wyciągniętego węża z wozu celować strumieniem wody w pachołki. Na sam koniec dzieci przymierzyły hełm strażacki i zasiadły na ławce w wozie strażackim.

Powrót do przedszkola zaowocował burzliwymi dyskusjami na temat pracy strażaków oraz wymianą doświadczeń związanych z odbiorem warsztatów, które odbyły się w Jednostce przy ulicy Rolnej. Codzienność strażacka jeszcze bardziej umocniła niektórych chłopców w dążeniu do spełnienia marzenia o zostaniu strażakiem a także wzbudziła zainteresowanie tym zawodem u niektórych dziewczynek.

Bardzo dziękujemy wszystkim strażakom za zaangażowanie w zajęcia dla naszych przedszkolaków oraz panu Komendantowi Maciejowi Krzemkowskiemu za możliwość realizacji naszego spotkania. Specjalne podziękowania składamy w kierunku pana Dominika Rojewskiego, który prowadził całe spotkanie i dzielnie odpowiadał na wszystkie pytania nurtujące nasze przedszkolaki. Cieszymy się, że nasi podopieczni spotykają się z ludźmi z pasją.

Ksenia Kwiatkowska

 

Skip to content