Przełomowe zwycięstwo kadry ZSK!

Kres roku szkolnego to już tradycyjnie okres gorących zmagań piłkarskich pomiędzy Kadrą Nauczycieli ZSK a reprezentacją Uczniów Liceum Długosza. Pomimo trudów organizacyjnych, również w tym roku tej tradycji stało się zadość… i to z jakim skutkiem! Nauczyciele przerwali kilkuletnią hegemonię uczniów zwyciężając w regulaminowym czasie 2:0!

Spotkanie rozegrane zostało na boisku ZSK przy ulicy Łęgskiej. Przełamanie pogody, które nastąpiło dzień wcześniej, zapewniło znośne warunki do gry. Do rywalizacji przystąpiły 2 drużyny po 6 zawodników oraz rezerwowi. Pomimo ułańskiej fantazji uczniów nacierających niczym niezwyciężona polska husaria, nauczyciele dzielnie trwali na posterunku i pomimo braków kondycyjnych, wytrwale bronili dostępu do własnej bramki. Ich cierpliwość opłaciła się i pod koniec pierwszej połowy, po strzale p. Artura Jędrzejczaka, drużyna “belfrów” wyszła na prowadzenie, które znacząco podniosło morale nieco “sponiewieranych” trudami prestiżowego pojedynku nauczycieli. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, a walka jeszcze bardziej się zaostrzyła. Mimo to, nie zabrakło gestów fair-play z obydwu stron, które pokazały, że prawdziwy sport rodzi szacunek do przeciwnika oraz radość płynącą z możliwości rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Żelazna taktyka Kadry ZSK ponownie przyniosła efekty w 2. części II połowy, kiedy to p. Piotr Chodoła podwyższył rezultat spotkania.

Po oficjalnej części doszło do “dogrywki”, w której stempel na ostatecznym wyniku postawił niezawodny filar nauczycielskiej defensywy – p. Maciej Ziółkowski.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację spotkania oraz walkę na boisku. Wynik wynikiem, ale najważniejsza jest zdrowa rywalizacja, która łączy, a nie dzieli, w imię budującej rywalizacji pomimo różnic wiekowych oraz… rozbieżności w indywidualnych umiejętnościach, w zakresie których nauczyciele mogliby się wiele nauczyć od swoich podopiecznych.

 

Skip to content