Słoneczka na wycieczce w Licheniu

10 września 2021 r. sześciolatki z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Lichenia.

Sanktuarium w Licheniu było pierwszym punktem zaplanowanej na cały dzień wycieczki. Przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej sześciolatki powierzyły Maryi swoje osobiste intencje, podziękowały za szczęśliwie spędzone wakacje, prosiły o błogosławieństwo na nowy rok przedszkolny  i wszelkie potrzebne łaski dla całej społeczności Długosza. Kolejnym punktem naszej wyprawy było wejście na Golgotę, ze szczytu której maluchy podziwiały piękny widok na Bazylikę. W programie nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnego obiadku w Domu Pielgrzyma „Arka” oraz chwili relaksu, wśród pięknego otoczenia ogrodu Licheńskiego.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy Alpakarnię w Szyszyńskich Holendrach. Gospodarstwo, w którym gościliśmy, zajmuje się profesjonalną hodowlą zagrodową alpak. Właściciel pan Piotr Pietrzykowski wraz z małżonką panią Martą, z pasją i zaangażowaniem, w trakcie wizyty przedstawili nam najważniejsze informacje dotyczące hodowli alpak. Przedszkolaki  mogły karmić te przemiłe zwierzęta, które jak się okazało są bardzo zaprzyjaźnione z człowiekiem. Biegały wokół nas, tarzały się w piachu i przepychały w kolejce do marchewki. Podczas wycieczki cały czas dzieciom towarzyszył pies terapeutyczny o imieniu „Bilbo”, z którym od razu się zaprzyjaźniły i poznały jego niezwykłą rolę w terapii wielu nieprawidłowości. Atrakcją dla przedszkolaków było również spotkanie z kózkami i świnkami miniaturowymi.

Pogoda i humory nam dopisywały, dzięki czemu pierwszą wycieczkę w nowym roku przedszkolnym uważamy za udaną!

Paulina Makowska

Skip to content