Gdańsk i jego muzealne perełki

W czwartek, 23 września, klasy II b i I a liceum, pod opieką wychowawców, wybrały się na wycieczkę do Gdańska. Głównymi atrakcjami wycieczki były dwa muzea.

Jako pierwsze, zwiedziliśmy DeJa Vu – muzeum iluzji optycznych. W tym miejscu na pewno nie można ufać własnym oczom, a wszystko wokół kryje niezwykłe tajemnice. Jednymi z najchętniej podziwianych eksponatów były sale luster, wypełnione kolorowymi światłami, które sprawiały, że maleńkie pomieszczenie stawało się ogromną salą.

Po przerwie na obiad, udaliśmy się do Muzeum II Wojny Światowej. Droga wiodła przez Stare Miasto, dając nam okazję do podziwiania zabytkowych kamieniczek i zgiełku miasta. Mimo lekkiego deszczu, humory dopisywały dopóty, dopóki nie dotarliśmy do celu. Nastrój zmienił się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Ciężka atmosfera przytłoczyła wszystkich. Była to fascynująca podróż w przeszłość, do trudnych czasów wojny, a także cenna lekcja historii, której długo nie zapomnimy.

Lidia Orłowska – 2b LO

Skip to content