Dobry trening to bezpieczny trening! Instruktaż dla wychowanków internatu w siłowni szkolnej.

Każda forma aktywności fizycznej wymaga odpowiedniego przygotowania, ale korzystając z siłowni należy szczególnie o tym pamiętać. Bardzo ważne jest, aby poza właściwym doborem ćwiczeń, posiadać także wiedzę z zakresu bezpiecznego korzystania ze sprzętu siłowego.

Dzięki uprzejmości p. Krzysztofa Łodygowskiego, chętni wychowankowie internatu mogli w dniu 29.09.br. uczestniczyć w szkoleniu jak ćwiczyć w siłowni bezpiecznie i zdrowo.

Pan Krzysztof w trakcie spotkania przestrzegał wychowanków, iż trening w siłowni wymaga dużej rozwagi, bowiem nawet najprostsze ćwiczenia wykonywane w niewłaściwy sposób mogą doprowadzić do kontuzji.

Obecni na spotkaniu wychowankowie internatu otrzymali od p. Krzysztofa Łodygowskiego szczegółowy instruktaż na temat działania i korzystania z poszczególnych urządzeń znajdujących się na wyposażeniu siłowni szkolnej.

Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu treningom w siłowni, p. Krzysztof Łodygowski zadeklarował dalszą pomoc wychowankom internatu w przygotowaniu się do prawidłowego uprawiania tej formy aktywności fizycznej. Dziękujemy bardzo, bowiem takie podejście do sprawy pozwoli wychowankom efektywnie ćwiczyć, nie narażając się na zbędne ryzyko kontuzji.

Dariusz Goldewicz

Skip to content