Pierwsze spotkanie modlitewne wychowanków internatu w nowym roku szkolnym

Książę niebieski, święty Michale,
Ty sprawy ludzkie kładziesz na szale;
W dzień sądu Boga na trybunale
Bądź mi patronem, święty Michale.

 

W przeżywanym XXVI Tygodniu zwykłym, mieszkańcy  internatu rozpoczęli swoje spotkania modlitewne.

Okazją do tego było Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po długiej przerwie wakacyjnej, wspólnota internacka w czwartkowy wieczór wypełniła szkolną kaplicę.

Aniołowie są “duchami przeznaczonymi do usług, posłanymi na pomoc starającym się posiąść zbawienie”, by objawić im plany Stwórcy, by bronić ich przed szatanem. W rocznicę konsekracji starożytnej bazyliki św. Michała w Rzymie, Kościół czci trzech Archaniołów, którzy odegrali szczególną rolę w historii zbawienia.

Wśród siedmiu najdoskonalszych aniołów, którzy „wchodzą przed majestat Pański”, są trzej znani nam z imienia: Michał, Gabriel i Rafał. Niegdyś Kościół poświęcał im trzy osobne święta – 29 września, 24 marca i 24 października, jednak po reformie kalendarza liturgicznego w 1969, wspominamy ich jednocześnie 29 września.

Wspólnota internatu wspólnie z wychowawcami wzięła udział we wspólnej modlitwie. Mszy przewodniczył ks. Jacek Buta, który towarzyszy młodzieży w ich duchowym rozwoju.

 

Wychowawcy internatu

Skip to content