Jak paciorki różańca…

Dnia 12 października 2021 r. został rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejszy różaniec wykonany własnoręcznie” skierowany do naszych przedszkolaków. Celem konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej, pobudzenie wyobraźni i pomysłowość u adresatów konkursu. Wykonane różańce okazały się bardzo pomysłowe, z różnych materiałów takich, jak: guziki, orzechy włoskie, kasztany, muszelki, koraliki, bibuła, cukierki, plastelina, modelina, masa solna itp. Podczas oceny różańców wzięto pod uwagę pomysłowość, oryginalność, estetykę oraz pracę dzieci. Prace zostały oceniane przez powołaną komisję w składzie: s. Maria Kowalik, p. Natalia Jaworska w kategorii wiekowej 3-latki; 4-latki; 5-latki; 6-latki. Laureaci konkursu:

3-latki:

I miejsce – Maksym Kruczyński

II miejsce – Ignacy Olszewski

III miejsce – Jan Bącela

4-latki:

I miejsce – Adam Mokbil

II miejsce – Konstanty Kędzierski

III miejsce – Klara Fydryszewska

III miejsce – Marcelina Filipiak

5-latki:

I miejsce – Karolina Fechner

II miejsce – Wiktor Kruczyński

III miejsce – Izabela Zuehlke

6-latki A:

I miejsce – Danil Mokbil

II miejsce – Maria Ryniec

III miejsce – Antoni Skibiński

6-latki B:

I miejsce – Helena Brzezińska

I miejsce – Piotr Kotwicki

II miejsce – Filip Pirogowski- Gaspar

III miejsce – Stanisław Korejwo

Organizatorami konkursu były: s. Rut Renata Zawadzka i p. Jolanta Gitner. Wszystkim uczestnikom życzymy, aby sam konkurs, a przede wszystkim udział w nabożeństwach różańcowych zaowocował w naszym codziennym życiu umiłowaniem Matki Bożej oraz częstym i gorliwym odmawianiem modlitwy różańcowej. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w konkursach.

s. Renata Zawadzka

Skip to content