Spotkanie z Funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji

12 października 2021 r. przedszkolaków z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” odwiedzili Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji z Włocławka.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem policjanta, a także z jego umundurowaniem i rekwizytami. Policjanci chętnie opowiedzieli o swojej odpowiedzialnej pracy oraz zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas służby. Maluchy dowiedziały się również na czym polega praca psa tropiącego oraz poznały zasady zachowania się w razie ataku. Pod kierownictwem swojego opiekuna pies zaprezentował swoje umiejętności oraz wysoki stopień wyszkolenia – tresury. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się, jak zwierzę reaguje na komendy policjanta.

Serdecznie dziękujemy Funkcjonariuszom za wartościową i interesującą prelekcję.

Paulina Makowska

Skip to content