„Przygody z muzyką”- szkolenie dla nauczycieli

18 października 2021 r. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks Jana Długosza odbyły się warsztaty muzyczno-teatralne zorganizowane przez Katolickie Publiczne Przedszkole „Pod Aniołem Stróżem”. Na spotkaniu gościliśmy nauczycieli edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej z Włocławka i okolic.

Szkolenie prowadziła p. Monika Kluza – instruktor warsztatów muzyczno-teatralnych. Pani Monika jest absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna) oraz Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie (Studium Wychowania Muzycznego im. Carla Orffa). Autorka bajek, wierszy, opowiadań i piosenek dla dzieci. Laureatka wielu konkursów poezji śpiewanej. Właściciel Centrum Edukacji Artystycznej „Muzylek Moni”. Organizuje i prowadzi autorskie warsztaty doskonalące dla nauczycieli szkół i przedszkoli z wykorzystaniem idei Carla Orffa. Propaguje amerykański system Chroma Notes®, wykorzystujący paletę kolorów do kodowania dźwięków umożliwiających grę na instrumentach. Wokalistka zespołu Tęczowa Muzyka oraz pomysłodawczyni Ogólnopolskiego Maratonu Artystycznego. Od siedmiu lat jest prelegentem Ogólnopolskiego Forum Wychowania Przedszkolnego organizowanego przez Miesięcznik Bliżej Przedszkola. Wykładowczyni XV Zjazdu Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich PORTLAND 2018 pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy oraz Ministra Edukacji Narodowej. Rocznie szkoli ponad 5000 nauczycieli.

„Przygody z muzyką cz 2 ” – to najnowsze warsztaty edukacji artystycznej pani instruktor, na których uczestnicy mogli poznać zbiór piosenek i zabaw rytmicznych o tematyce zimowej, instrumentacje do wykorzystania na różne uroczystości oraz układy taneczne i ruchowe. Warsztaty prowadzone przez p. Monikę Kluzę wyróżniają się pośród innych szkoleń na rynku autorską muzyką, bogatym wachlarzem pomocy dydaktycznych oraz nowatorskimi propozycjami form pracy z dziećmi. Każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie, szczegółowo opracowany konspekt oraz płytę z wersjami instrumentalnymi i wokalnymi.

Serdecznie dziękujemy Księdzu Dyrektorowi Jackowi Kędzierskiemu oraz Księdzu Wicedyrektorowi Sebastianowi Tomczakowi za udostępnienie sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im ks. Jana Długosza, a także p. Grzegorzowi Siedlaczkowi za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

Paulina Makowska

Skip to content