Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Dzieci z „Katolickiego Publicznego Przedszkola Pod Aniołem Stróżem ” również postanowiły wyjątkowo spędzić ten dzień.  Wszyscy przyszli do przedszkola przebrani w piękne, bajkowe stroje. W grupach można było spotkać księżniczki, spidermany, tygryski oraz Myszki Miki. Pojawili się również strażacy, policjanci oraz piraci.

Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły w parach, kołach oraz korowodach i bawiły się w rytm znanych dziecięcych piosenek. Zabawa i taniec sprawiły, że ten bajkowy dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.

Ewelina Rutkowska

Skip to content