Pasowanie na przedszkolaka w grupie 3-latki “Obłoczki”

“Przedszkole to ogródek,
w którym rosnące rośliny to dzieci,
a nauczyciel jest ogrodnikiem
dbającym i pielęgnującym ich rozwój”
F. Froebel

Pierwszego września 2021 r. 21 dzieci rozpoczęło edukację przedszkolną w grupie 3-latki w naszym przedszkolu. Po okresie adaptacji i oswajania się z rytmem dnia w placówce, przyszedł czas na pierwszą ważną uroczystość dla dzieci, nauczycieli i rodziców – pasowanie na przedszkolaka.

Dnia 8 listopada 2021 r. dzieci z grupy “Obłoczki” oficjalnie zostały przyjęte do grona społeczności przedszkolnej. Podczas uroczystości “maluchy” zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym wyraz temu, jak dużo już potrafią. Były piosenki, zabawy muzyczno-ruchowe, wierszyki oraz modlitwa z uwagi na profil przedszkola.

Dzieci w obecności dyrekcji, rodziców i nauczycieli złożyły przysięgę przedszkolaka, a wicedyrektor przedszkola ks. Sebastian Tomczak dokonał uroczystego “aktu pasowania”. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i książeczki.

Dla zgromadzonych w świetlicy przedszkola było to wielkie przeżycie, do którego z pewnością będą powracać. Fotorelacja z przebiegu uroczystości pozwoli na nowo przeżywać te wspaniałe chwile.

Katarzyna Hofman

Skip to content