Uczniowie Długosza uczestnikami XXXII Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej

XXXII Ogólnopolska Olimpiada Teologii Katolickiej odbywa się w roku szkolnym 2021/2022 pod hasłem: Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła. Jej organizatorzy, czyli Komisja Wychowania Katolickiego przy Konferencji Episkopatu Polski wraz z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zapewnia laureatom i finalistom atrakcyjne nagrody w formie indeksów na renomowane wyższe uczelnie naszego kraju.

Uczestnicy Olimpiady to licealiści, którzy w trzech etapach konkursu mogą zaprezentować przyswojoną wiedzę religijną na podstawie określonych fragmentów Pisma Świętego i wskazanych lektur.

Etap szkolny zgodnie z regulaminem odbył się 17 listopada o godz. 11.00. Przystąpiło do niego siedmioro uczniów naszej szkoły. Po modlitwie i błogosławieństwie Księdza Dyrektora uczestnicy zmierzyli się niełatwym testem złożonym z ponad 50 pytań. Najlepsi, czyli Marta Bronikowska z kl. IIIB, Kamil Żelski z kl. Ic oraz Nadia Żurańska z kl. Ia, zakwalifikowali się do etapu diecezjalnego.

Życzymy im powodzenia w dalszych zmaganiach z teologicznymi zagadnieniami.

ks. Jacek Buta

Skip to content