Rekordowa liczba uczniów ZSK z awansem do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Z wielką satysfakcją informuję, że w dniu 27.11.2021 roku została ogłoszona lista osób, które zakwalifikowały się do II etapu eliminacji okręgowych (wojewódzkich) VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności – edycja 2021.

Wśród  najlepszych z całego województwa znalazła się rekordowa – jedenastoosobowa grupa licealistów Długosza, a wśród nich: Julia Lasota III c, Weronika Pasik III c, Marcin Olbiński III b, Damian Jabłoński III b, Mateusz Małecki III b, Ignacy Dembowski I a, Witold Przewozikowski I a, Aleksandra Skowron I a, Nadia Żurańska I a, Natalia Żurańska I b oraz Zuzanna Bojarska I c.

Drugi etap olimpiady (zawody okręgowe) odbędą się 10.12.2021 roku. Celem olimpiady jest propagowanie wiedzy w zakresie nauk o bezpieczeństwie i obronności, a także kreowanie postaw patriotycznych. Olimpiada odbywa się pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a patronat naukowy nad olimpiadą objął Uniwersytet Warszawski.

Wielkie gratulacje dla naszych przedstawicieli za uzyskanie awansu do etapu okręgowego!

Opiekun: Krzysztof Łodygowski

 

 

Skip to content