Weronika Biesiada zwyciężczynią konkursu literackiego

Nie od dziś wiemy, że uczniowie “Długosza” są wszechstronnie utalentowani. Mieliśmy okazję się o tym przekonać podczas wyłonienia zwyciężczyni konkursu literackiego na opowiadanie inspirowane postacią świętego. To wydarzenie wiązało się oczywiście z obchodzoną1 listopada uroczystością  Wszystkich Świętych.

Bezkonkurencyjnie I miejsce zajęła Weronika Biesiada z klasy 2aLO, przedstawiając w ten sposób swój wybitny talent literacki. Zwycięskie opowiadanie dotyczy bł. Carlo Acutisa i napisane jest w niezwykle ciekawej formie. Zachęcamy do jego lektury (link poniżej).

Nad wręczeniem nagrody i wyborem zwycięskiej pracy czuwała pisząca te słowa organizatorka oraz p. Sławomira Lewandowska. To właśnie w długoszowskiej bibliotece dokonało się uroczyste wręczenie nagrody przez ks. dr. Jacka Kędzierskiego –  dyrektora naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy Weronice i życzymy dalszych sukcesów literackich – wierzymy, że to tylko początek wspinania się na pisarskie szczyty!

Aleksandra Michalak

Skip to content