Mikołajki w dużym Długoszu

W poniedziałek 6. grudnia br. uczniowie jak zawsze oczekiwali na wizytę św. Mikołaja. Za oknem panowała już typowo zimowa aura, a w salach lekcyjnych tego dnia obowiązywał kolor czerwony.

Od wczesnych godzin porannych na korytarzach szkolnych rozbrzmiewał dzwonek zapowiadający wizytę św. Mikołaja, w holu szkolnym i na dziedzińcu stroiły się w pięknie błyszczące szaty choinki, a ósmoklasiści w tym dniu przystąpili do próbnego egzaminu z języka polskiego z Operonem.

Św. Mikołaj dostarczył słodkie upominki bardzo rano i upoważnił Panie wicedyrektorki: Urszulę Brykalską i Bożenę Sobierajską, aby były Jego pomocnikami. Każdy uczeń został obdarowany dobrym słowem i poczęstowany słodkim upominkiem przygotowanym przez Radę Rodziców. Należy dodać, że dla większości jest to święty, którego od wczesnego dzieciństwa darzymy wielką sympatią, bo przecież przynosi nam prezenty oraz przypomina nam nieustannie o ofiarności wobec drugiego człowieka.

Bożena Sobierajska

Skip to content