Szlachetna Paczka 2021

Jak co roku społeczność naszej szkoły i przedszkola wzięła udział w pięknej, świątecznej akcji, jaką jest Szlachetna Paczka. To ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również są spełnieniem ich marzeń.

W tym roku wspieraliśmy Panią Klaudię z synkiem. Głównymi potrzebami rodziny były artykuły spożywcze i higieniczne oraz pralka. W naszej szkole nie brakuje ludzi dobrego serca, chętnych do pomocy potrzebującym. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności Długosza udało się nam odpowiedzieć na wszystkie potrzeby rodziny. 11 grudnia 2021 r. w sobotnie przedpołudnie dary zostały przekazane do magazynu Szlachetnej Paczki we Włocławku, a następnie trafiły do p. Klaudii i jej rodziny. Łącznie społeczność Długosza przekazała potrzebującym około 60 paczek z różnego rodzaju artykułami.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do szkolnej akcji i wspierali nas w działaniu.

Szczególne słowa uznania kierujemy do ks. Jacka Kędzierskiego, ks. Sebastiana Tomczaka, p. Macieja Ziółkowskiego, s. Renaty Zawadzkiej, p. Grzegorza Siedlaczka, p. Jerzego Koralewskiego, p. Jakuba Zemlaka, p. Darii Lewandowskiej, p. Agnieszki Ulewicz – Orłowskiej, p. Aleksandry Kolęda –Lewandowskiej, p. Żanety Nowakowskiej oraz do państwa Justyny i Bogdana Zuehlke. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie klasy I, II i III LO oraz przedszkolaki z grupy „Iskierki”.

Pragniemy wyrazić wdzięczność paniom, które pomogły nam pięknie zapakować prezenty: p. Dominice Jankowskiej, p. Marcie Wójciak, p. Natalii Jaworskiej oraz p. Marlenie Chmielewskiej. Koordynatorami akcji były: p. Paulina Makowska, p. Ewelina Rutkowska i p. Kamila Marcinkowska.

To dzięki Wam spełniły się marzenia rodziny, której postanowiliśmy pomóc!!!

Dziękujemy za Wasz Dar Serca!

Paulina Makowska

Skip to content