Witamy w PRL-u

Dnia 13. grudnia 2021 roku odbył się w naszej szkole dzień wspomnień czasów PRL-u. Tego dnia społeczność szkolna miała okazję przenieść się w czasie do poprzedniej epoki.

W auli szkolnej została przygotowana wystawa historyczna, na której znalazły się eksponaty użyczone na ten dzień przez naszych uczniów. Młodzież mogła odwiedzić powszechną szkołę podstawową, urząd gminy, sklep spożywczy czy posterunek UB. Atrakcją była degustacja bloku czekoladowego oraz możliwość przejścia przyspieszonego kursu maszynopisania. Wystawa wzbudziła bardzo duże zainteresowanie długoszaków, natomiast dla osób żyjących w tamtych czasach była okazją do wielu sentymentalnych wspomnień.  W tym dniu odbył się również konkurs na najładniejszą stylizację a’la PRL, którego wyniki zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.

Katarzyna Kwiatkowska – nauczyciel historii

Skip to content